Czas kupić prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Idealne Prezent na wielkanoc dla dzieci z księgarni nie istnieją. Wszystko dlatego, że dzieci są różne i ciężko przewidzieć, czy jedna rzecz kupiona dla młodego obywatela, spodoba się jego rówieśnikowi. Chyba, że ktoś mówi o książkach, to jest to już zupełnie inny temat. Tak, ciekawych książek nie brakuje i często bywa tak, że wiele dzieci interesują się tą samą opowieścią. Stąd też właśnie wniosek, że warto kupić dzieciom, na wielkanocne święta, ciekawe książki do czytania samodzielnego lub wspólnego z rodzicem.

Zaczarowany zamek

Niezwykła, nowa opowieść Sophie Anderson. Olia to główna bohaterka. Dziewczynka mieszka w zamku Mila, który skrywa w sobie wiele fascynujących tajemnic. Budynek podziwiany jest przez spore grono osób. Dziewczynka bardzo kocha swoich rodziców i cieszy się, że to właśnie w takim zamku może mieszkać. Pewnego dnia, dziewczynka odnajduje sekretne drzwi do magicznej krainy. Olia jest jeszcze bardziej zachwycona tym co widzi przed soba. Tylko że mieszkańcy tej krainy są w niebezpieczeństwie. Główna bohaterka musi ich ocalić,bo inaczej… . Lepiej nie myśleć o tym, co się stanie. O pomoc musi jednak poprosić swoją rodzinę i bliskich. Czasu jest bardzo mało. Czy Olia będzie wiedziała co ma robić?

O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą

Paulina Płatkowska i jej niezwykła opowieść o pszczółce. Dokładnie o Stefci, która jest pracowitą pszczółką-robotnicą. Główna bohaterka, wraz z innymi swoimi towarzyszkami z ula, każdego dnia, po kilkanaście razy wylatuje, aby nazbierać nektar i tak w kółko. Stefcia coraz częściej zaczyna się zastanawiać, jaki w tym wszystkim jest sens. Czy dla samego miodu, który tworzony jest na bazie nektaru, warto się tak męczyć? Trapiona swoim pytaniem Stefcia postanawia porozmawiać z Królową wszystkich pszczółek. Jej odpowiedź jest ogromnym zaskoczeniem dla Stefci. Może się okazać, że to, co powiedziała Królowa, na pewno zaskoczy także młodych czytelników. Dlatego tym bardziej warto zajrzeć do środka tej książki.