Co Zajączek przyniesie dzieciom na Wielkanoc

Zajączek przynosi prezenty na Wielkanoc dla dzieci. Może nie są one tak duże, jak przy okazji Bożego Narodzenia (może to nawet i lepiej?), ale coś tam na pewno znajdzie dla wszystkich milusińskich. W szczególności, że można znaleźć tyle ciekawych propozycji w sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Wśród tylu propozycji, jakie kuszą swoimi cenami, są…książki. Chyba najmniej spodziewana odpowiedź, ale z drugiej strony – tak bardzo oczywista. Nigdy bowiem nie można zapomnieć o tym, że wszystkie dzieci kochają czytać książki.

Zagadka Srebrnego Ducha. Klub przyrodnika. Tom 2

Agnieszka Stelmaszyk już dała się poznać jako niesamowita autorka ekscytujących opowieści dla młodych ludzi, które wciągają zaraz od pierwszej strony. W końcu to ona jest autorką serii “Mazurscy w podróży”. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać szalonej rodziny Mazurskich, to musi to nadrobić. Na razie czas sprawdzić, co też główna bohaterka – Julia – będzie robić. Otóż dziewczynka jest właśnie w podróży do zamku. Magnusa Cambella. Dziewczynka patrzy za okno i nie może uwierzyć, że jest w tak pięknym miejscu. Widoki są oszałamiające, a to dopiero początek tego, co czeka Julię w tej cudownej krainie z imponującym zamkiem w tle.

Tajemnica studni babci Augusty

Czy dzieci kochają książki przepełnione tajemnicami? Oczywiście, że tak. Dlatego też Bożena Kraczkowska ma dla nich taką właśnie przygodową propozycję. Marcysia, Marcel i Henio, (trójka przyjaciół) spędzają wakacje właśnie pod Opatowem, we wsi Czajęcice. Dzieci są zafascynowane odkrytą mapą, która podobno może prowadzić do skarbu, który niedaleko został ukryty przez templariuszy. Główni bohaterowie postanawiają wyruszyć więc na poszukiwania skarbu. Tylko że mapa już od samego początku, chyba zaczyna płatać im figle. No bo jak to możliwe, że początek wejścia do tajemniczego tunelu znajduje się w piwnicy domu Marcela, a kończy w studni, którą zbudował pradziadek Marcysi. Czy wszystko jest tu na pewno dobrze?