Co dzieciom może przynieść Zając

Zając – ten niezwykle urokliwy szarak – od zawsze kojarzony jest z Wielkanocą. Z wiosennym świętem, które sprawia wszystkim ogromną radość. Dzieci z wielką niecierpliwością wypatrują niedzieli wielkanocnej, aby przekonać się, co też przyniesie im zając. Tak, Prezenty na wielkanoc dla dzieci np. gry, warto zakupić wcześniej, aby Zając nie zapomniał o nikim. Dorośli chyba nie chcieliby, aby ich dziecko bardzo zawiodło się na tym. Może wśród sugerowanych prezentów znajdą się ciekawe książki, jakie dziecko z wielką przyjemnością przeczyta.

Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek

Czy dzieci umieją pokonywać złość i smutek? Odpowiedź na to pytanie kryje się w książce, którą napisała Anna Pachocka. Oto poradnik (?), czy też dobra opowieść dla dzieci, które dopiero muszą nauczyć się opanować swoje emocje. Człowiek dorosły ma z tym niekiedy problem, a co tu dopiero powiedzieć, jeżeli chodzi o dziecko, które jeszcze nie do końca zdaje sobie ze wszystkiego sprawę. Teraz na szczęście, będzie można to zmienić, ponieważ w środku znaleźć można bardzo proste w wykonaniu ćwiczenia. Dzięki temu każde dziecko dowie się, jak może zapanować nad negatywnymi emocjami. Co więcej, uda się dzieciom powrócić do dobrego humoru, który jest dla wszystkich tak bardzo ważną rzeczą.

Kto zgubił kapelusz?

Zając odnajduje pod swoim domem piękny, haftowany w marchewki, kapelusz. Nie lada znalezisko. Zając bezskutecznie próbuje odnaleźć właściciela tego kapelusza, ale nie udaje mu się to. Bohater dochodzi do wniosku, że to Wiatr-Hulaka musiał przywiać go z drugiej strony lasu, gdzie jest bardzo daleko. Tylko że Zając nie może przestać myśleć o tym, że ktoś smuci się z powodu takiej utraty. Postanawia więc udać się do miejsca, skąd kapelusz mógł “przybyć”. Nasz bohater nie jest odważny, ale nie chce, aby ktoś się smucił. Czy uda mu się odnaleźć właściciela tego znaleziska? A może dobroć jego serca sprawi, że narazi się on na niebezpieczeństwo? Warto się przekonać, gdzie poszukiwania zawiodą Zająca.